Znaczenie cyfrowej szkołyCo oznacza pojęcie cyfrowej szkoły? Aby odpowiedzieć na to pytanie zastanówmy się przez chwilę, w jakich czasach przyszło nam żyć. Wszędzie towarzyszą nam komputery. Internet jest dla nas bardzo ważnym składnikiem dnia codziennego. Nawet nasze telefony komórkowe są już małymi komputerkami, które zachwycają mnogością opcji i możliwości. Współczesny świat to rzeczywistość, która ulega cały czas pogłębiającej się cyfryzacji. Aby podążyć za „gnającą” naprzód cywilizacją, powinniśmy zadbać o jak najlepsze wykształcenie w tym kierunku naszych, najmłodszych pokoleń. Możemy być jednak dumni – dzięki programowi rządowemu „Cyfrowa Szkoła” możemy osiągnąć naprawdę wiele.


Znaczenie cyfrowej szkoły

Foto: bi.gazeta.pl


W szczególności placówki oświatowe, które nie mają odpowiednio wyposażonych sal, mają swoją szansę, by zwiększyć zasoby komputerowe i internetowe swojej placówki. „Cyfrowa Szkoła” stwarza możliwość nie tylko polepszenia ilości nowoczesnych urządzeń. „Cyfrowa Szkoła” to także pewna idea mówiąca o tym, że bez odpowiednich form nauki, nasze najmłodsze pokolenie będzie zacofane pod względem technologii informacyjno – komunikacyjnych. Nie możemy do tego dopuścić. Szkoła cyfrowa to znakomita propozycja na edukowanie uczniów. Taki rodzaj zdobywania wiedzy będzie także atrakcyjny sam w sobie. Nie wszystkich rodziców stać na to, by zakupić różnego rodzaju nowoczesne osprzętowanie komputerowe. Tylko w szkole, dziecko będzie miało okazję nauczyć się obsługi tabletów, palmtopów czy notebooków. „Cyfrowa Szkoła” to myślenie o przyszłości naszego narodu. Nie chcemy przecież odstawać cywilizacyjnie od reszty Europy. Dzięki programowi „Cyfrowa Szkoła” możemy dokonać bardzo wiele – możemy przyuczyć młodzież do życia w cyfrowym społeczeństwie.

Ocena: 0/10 (Ilość głosów: 1)Brak komentarzy.

Dodaj komentarzNajświeższe informacje edukacyjne znajdziesz na stronie internetowej MEN. Zobacz jakie reformy, konferencje są obecnie planowane

Lipiec 2014

P W Ś C P S N
« czerwiec   sierpień »
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31